تسلیت درگذشت هموطنان عزیزمان در حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

تسلیت درگذشت هموطنان عزیزمان در حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

به سرنوشت اونیکه به پرواز نرسیده و اونیکه از لیست انتظار جایگزینش شده فکر میکنم

چقدر اونیکه جا مونده فحش داده به شانسش و چقد لیست انتظاریه خوشحال بوده از به دست آوردن آخرین بلیط عمرش!

 

این شبیخون بلا باز چه بود که طبق معمول رخ نمود ای ساقی!!


تسلیت...تسلیت... چه واژه بیهوده ای! چه واژه رنج آوری! چه واژه تکراری و دل آزاری! هر وقت دوستی سوگوار می شود، به او می گویم در غمت شریکم. همین! این روزها انگار هر ایرانی را در کوچه و خیابان می بینیم بعد از سلام و علیک بی هیچ مقدمه ای بگوییم: تسلیت میگم! در غمت شریکم! ... ممکن است ما دلیلش را ندانیم ولی او حتماً برایش دلیلی دارد! زلزله ای، سیلی، سرطانی، تصادفی ... 

هنوز ایران پیکر فرزندان پر سوخته اش در نفت کش سانچی را تحویل نگرفته که تیم های جستجو رفته اند دنا تا از لابلای دندان های کوه، پاره های تن دهها خانواده را بیرون بکشند! چه خبر است؟ چرا این کابوس های بیداری تمام نمی شود؟! 

عکس های زنان و دختران نگون بخت را در سرپل ذهاب می دیدم که به جای پوشیدن چکمه و بارانی و گرفتن عکس زیر باران، پاچه شلوارها را داده اند بالا و با سطل و دیگ آب بارانی که دور چادرها و کانکس هایشان را مثل جزیره گرفته است اینور و آنور پرت می کنند بعد همان موقع خبرگزاری ها نوشتند کارلوس کیروش از بانک سامان یک میلیون دلار ( تقریباً 5 میلیارد تومان) گرفته است تا در چند تبلیغ این بانک حاضر شود! ... بعد هی بگویید آقا پول نیست! بودجه نیست! ..هست! برای ما مردم مفلوک نیست! سهم ما فقط درد است. تسلیت است... 

این جیره هر روز مصیبت، خبر بد، مرگ، شیون، تسلیت ... کی تمام می شود؟ بیش از آنکه غمگین باشیم و اشک آلود، پر از بغض و خشمیم. نمی دانیم از چه کسی گله کنیم؟ یا می دانیم و زورمان نمی رسد. 

خدایا! امسال همه بلایای طبیعی را روی ما آزمایش کردی، خودمان هم که در تولید بلایای انسانی تخصص داریم، قربان لطف و کرمت! کمی هم حال خوب و اتفاق خوب نثارمان کن. شاید خودت هم خوشت آمد! آن وقت  قول می دهیم جملگی « چاروقت دوزیم، کنیم شانه سرت»! 

احسان محمدی 
 

 سقوط هواپیمای تهران - یاسوج / ۶۶ مسافر و خدمه جان باختند

یک فروند هواپیمای مسافربری با ۶۰ مسافر و شش خدمه که صبح روز 96/11/29 از تهران به مقصد یاسوج در حال پرواز بود ۵۰ دقیقه پس از پرواز از رادار محو شد و به دلیل شرایط جوی به کوه دنا برخورد و سقوط کرد.

این هواپیما هرروزه یک پرواز از تهران به یاسوج و یک پرواز بالعکس دارد که میانگین ۵۰ تا ۶۰ مسافر حمل می‌کند.