شروع کار سابلیمیشن

اگر هم‌اکنون میخواهید کسب و کار خودتون رو در چاپ سابلیمیشن راه‌اندازی کنید، به مواد و دستگاه‌های زیر احتیاج دارید:

۱- دستگاه چاپ سابلیمیشن

دستگاه چاپ سابلیمیشن یا حرارتی در مدل‌ها، کیفیت‌ها و اندازه های متفاوتی موجود است. از مدل‌های موجود در بازار می‌توان به دستگاه‌های ۸ و ۶ کاره، دستگاه های دستی، نیمه و تمام اتوماتیک، دستگاه های پرس تخت و لیوان، دستگاه ۳D اشاره کرد که با توجه به کیفیت و کارایی قیمت‌های متفاوتی از حدوداً یک میلیون تومان به بالا را دارند.

 

۲- پرینتر و جوهر سابلیمیشن

همانطور که گفته شد جوهرهای سابلیمیشن، بخاطر حالت تصعیدی که دارند به طور اختصاصی برای این نوع چاپ استفاده می‌شوند و نمی‌توان از جوهرهای معمولی برای چاپ سابلیمیشن استفاده کرد. از پرینترهای جوهر افشانی که برای چاپ سابلیمیشن استفاده می‌شوند می‌توان به مدلهای اپسون T50 برای اندازه A4 و اپسون ۱۴۱۰ برای اندازه A3 اشاره کرد.

 

۳- کاغذ مخصوص سابلیمیشن

کاغذ ترانسفر یا کاغذ سابلیمیشن که برای انتقال جوهر به جسم مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرد. کیفیت کاغذ سابلیمیشن تأثیر زیادی در کیفیت چاپ دارد. کاغذهای با کیفیت بالا قادرند تا بالای ۹۰ درصد از جوهر را منتقل کنند.

 

۴- چسب نسوز

از چسب نسوز برای ثابت نگه داشتن کاغذ بر روی جسم استفاده می‌شود تا در حین پرس در دستگاه کاغذ ثابت بماند. در صورت عدم استفاده از کاغذ و جابجا شدن آن هنگام پرس، مطمئناً چاپ خراب شده و کیفیت مطلوبی نخواهد داشت.

 

۵- مواد خام سابلیمیشن

یکی از مهم‌ترین و ضروری ترین، مواد خام سابلیمیشن است. در چاپ سابلیمیشن نمی‌توان بر روی هر جسمی چاپ کرد، جسم مورد نظر باید پیش از چاپ، کوتینگ شود تا بتوان با روش سابلیمیشن بر روی آن چاپ کرد.

کیفیت محصول خام تأثیر مستقیم بر کیفیت چاپ نهایی خواهد داشت. ثامن چاپ  بهترین مواد خام سابلیمیشن در ایران را دارد. محصولات خام سابلیمیشن ما از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

 


 

عضویت در کانال تخصصی چاپ و تبلیغات ثامن

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزش چاپ در آپارات